Sjekk Norges konkurrenter i Tel Aviv!

41 land kjemper om seieren i Tel Aviv, og nå er alle bidragene til årets Eurovision klare!

Eurovision Song Contest starter med semifinale 1 Tirsdag 14.mai.  Bare to dager etter skal Norge i ilden, i semifinale 2.

De ti beste fra hver semifinale kvalifiserer seg til finalen lørdag 18.mai 2019.

Israel, Storbritannia, Tyskland, Italia, Frankrike og Spania er direkte kvalifisert til finalen, og slipper å måtte kvalifisere seg gjennom en semifinale.

Her er bidragene som har vunnet sine nasjonale finaler, eller blitt valgt til å representere sitt hjemland i vårens vakreste eventyr…

Eurovision Song Contest 2019

 

 

🇦🇱 Albania Jonida Maliqi – «Ktheju tokës» (Semi 1)

 

🇦🇺 Australia  Kate Miller Heidke – «Zero Gravity» (Semi 1)

 

🇦🇿 Aserbajdsjan Chingiz – «Truth» (Semi 2)

 

🇧🇪 Belgia  Eliot – «Wake Up» (Semi 1)

 

🇩🇰 Danmark  Leonora – «Love is Forever» (Semi 2)

 

🇪🇪 Estland Victor Crone – «Storm» (Semi 1 )

 

🇫🇮 Finland Darude feat.Sebastian Rejman – «Look Away» (Semi 1)

 

🇫🇷 Frankrike Bilal Hassani – «Roi» (Direkte kvalifisert til finalen)

 

🇬🇪 Georgia Oto Nemsadze «Sul tsin iare» (Semi 1)

 

🇬🇷 Hellas Katerine Duska – «Better Love» (Semi 1)

 

🇮🇸 Island Hatari – «Hatrið mun sigra» (Semi 1)

 

🇮🇹 Italia Mahmood – «Soldi» (Direkte kvalifisert til finalen)

 

🇭🇷 Kroatia  Roko Blažević – «The Dream» (Semi 2)

 

🇨🇾 Kypros Tamta «Replay» (Semi 1)

 

🇱🇻 Latvia Carousel – «That Night» (Semi 2)

 

🇱🇹 Litauen Jurijus «Run with the Lions» (Semi 2)

 

🇲🇹 Malta  Michela Pace – «Chameleon» (Semi

🇲🇩 Moldova  Anna Odobescu – «Stay» (Semi 2)

 

🇲🇪 Montenegro D-Moll «Heaven» (Semi 1)

 

🇳🇱 Nederland  Duncan Laurence – «Arcade» (Semi 2)

 

🇲🇰 Nord-Makedonia Tamara Todevska – «Proud»

 

🇳🇴 Norge  KEiiNO – «Spirit In The Sky» (Semi 2)

 

🇵🇱 Polen  Tulia – «Fire of Love» (Pali Sie)

 

🇵🇹 Portugal  Conan Osíris – «Telemóveis» (Semi 1)

 

🇷🇴 Romania Ester Peony «On a Sunday» (Semi 2)

 

🇷🇺 Russland  Sergey Lazarev – «Scream» (Semi 2)

 

🇸🇲 San Marino  Serhat – «Say Na Na Na» (Semi 1)

 

🇷🇸 Serbia Nevena Božović «Kruna» (Semi 1)

 

🇸🇮 Slovenia Zala Kralj & Gasper Santi – Sebi (Semi 1)

 

🇪🇸 Spania  Miki – «La-venda» (Direkte kvalifisert til finalen)

 

🇬🇧 Storbritannia Michael Rice – «Bigger Than Us» (Direkte kvalifisert til finalen)

 

🇨🇭 Sveits  Luca Hänni – «She Got Me» (Semi 2)

 

🇸🇪 Sverige  John Lundvik – «Too Late For Love» (Semi 2)

 

🇨🇿 Tsjekkia Lake Malawi – «Friend of a Friend» (Semi 1)

 

🇩🇪 Tyskland S!sters – «Sister» (Direkte kvalifisert til finalen)

 

🇭🇺 Ungarn  Pápai Joci – «Az én apám» (Semi 1)

 

🇦🇹 Østerrike  Paenda – «Limits» (Semi 2)

 

🇧🇾 Hviterussland Zena – «Like It» (Semi 1)

 

🇮🇪 Irland  Sarah Mc Ternan – «22» (Semi 2)

 

🇮🇱 Israel  Kobi Marimi – «Home»

 

🇦🇲 Armenia  Srbuk – «Walking Out»

 

 

 

eurovisionnorway
Følg oss på Facebook! 👍🏻

 

 

 

Annonser

Legg inn en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.